Jak długo stosować antybiotyk przy ranie?

Witam. Otóż dwa tygodnie temu przecięłam sobie palec wskazujący na zgięciu od góry, ranę oczyściłam wodą utlenioną, palec usztywniłam bandażem na dwa tygodnie, żeby rana się zrosła i codziennie zmieniałam opatrunek. Jednak po półtora tygodniu zaczęły mnie łapać skurcze w palec, ból przy dotykaniu i poruszaniu, lekkie zaczerwienienie wokół rany, opuchlizna. Dziś byłam w poradni urazowo-ortopedycznej i lekarz stwierdził, że to rumień przyranny, palec mogę prostować i zginać (może nie do końca przez opuchliznę i ból ale ogólnie się daje, więc ponoć nic nie zostało uszkodzone, mam ćwiczyć palec). Dostałam antybiotyk Dalacin C (na pięć dni) i Dexak SL do picia. Pytanie, po jakim czasie powinnam zauważyć poprawę i czy antybiotyk nie powinien być włączony na dłużej? Dziękuję, pozdrawiam.

Proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego, to on Panią badał i zalecił najbardziej optymalną terapię. Wszelkie wątpliwości należało z nim przedyskutować, a nie podważać jego zdanie na forum internetowym.