Jak długo stosować opatrunek przy ranie ciętej?

Uderzyłem kantem nierdzewnej blachy o bok najdalszego paliczka palucha lewej nogi. Rana cięta równoległa (prawie) do podłogi długość ok 30 mm, głębokość ok 5 mm. Powstał dość silny krwotok ciemnej krwi. Wyciekło z 1/2 szklanki krwi. Czym miałem pod ręką czyli gumowymi recepturkamki nałożyłem ucisk wokół palca a potem nałożyłem bandaż i ucisk zamieniłem z recepturek na bandażowy. Na szczęście rana nie obejmuje paznokcia tylko jest z boku. Jak długo trzymać ten wstępny opatrunek i co dalej. Stopę trzymam wysoko opartą o kolano, leżę i piszę na smartfonie.

Lek. Michał Lenard

Należy założyć opatrunek z gazy jałowej owinięty bandażem. Ponadto ranę powinien też ocenić lekarz. Pozdrawiam!