Jak długo trwa krwawienie po usunięciu zęba?

dzień dobry, ile trwa krwawienie po usunięciu zęba (ząb z koroną na wierzchu bez konieczności zabiegu chirurgicznego). Czy jest to godzina i przestaje krwawić czy jeszcze potem może się sączyć z rany? I pytanie jak długo trzeba dbać o skrzep, żeby mieć pewność, że nie wypadnie. Jak długo się formuje ?

Przeciętnie po usunięciu zęba rana jest zaopatrywana jałowym gazikiem,który należy trzymać w ustach pół godziny.Jeżeli będzie Pan postępował zgodnie z zaleceniami lekarza po tym czasie wszystko powinno być OK.