Jak długo trwają zaburzenia świadomości po udarze?

witam dwa dni temu tesciowa dostala udaru. po przyjezdzie karetki juz na zadane pytania odpowiadala ze nie wie, wtedy tez doznala juz czesciowego niedowladu prawej sytony ciala. na dana chwile rusza tylko nerwowo lewa reka i liewa noga, nic nie mowi i nie ma z nia kontakty, rozglada sie tylko. moje pytanie jak dlugo moze potrwac taki stan i w zupelnosci moze wrocic do swiadomosci i sil z przed udaru? w jakim to moze byc czasie?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Niestety nie można jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. Wszystko zależy od tego jak duże było niedokrwienie, ale też od stanu pacjentki sprzed udaru, od pielęgnacji i rehabilitacji. Także jest to sprawa tak indywidualna, że nie da się podać konkretnych ram czasowych.