Jak długo trzeba utrzymywać dietę po operacji wyrostka?

Witam serdecznie jestem po operacji wyrostka , jak długo trzeba utrzymywać dietę ?

Witam. Okres rekonwalescencji po takiej operacji jest bardzo indywidualny (może trwać kilka tygodni). Dlatego ciężko określić dokładnie jak długo powinno się stosować dietę lekkostrawną. Najlepiej po ok. 2 tygodniach spróbować stopniowo wprowadzać kolejne produkty do diety, aby powoli powrócić do diety sprzed operacji. Pozdrawiam.