Skierowanie do szpitala i jego ważność

Witam. Już jakiś czas walczę z pewnymi problemami zdrowotnymi i po ostatniej konsultacji z lekarzem dostałem skierowanie do szpitala. Chciałbym się dowiedzieć, jak długo ważne jest skierowanie do szpitala? Czy na ważność skierowania do szpitala ma wpływ to, przez jakiego lekarza zostało wystawione? Czy to, że skierowanie do szpitala zostało wystawione przez alergologa skraca jego ważność? Co dalej powinienem zrobić, jeżeli nie zgłoszę się do szpitala po upływie terminu ważności skierowania? Zapomniałem o to zapytać swojego lekarza, a chwilowo nie mogę sobie pozwolić na pobyt w szpitalu. Jak długo mogę czekać ze zgłoszeniem się na hospitalizację od daty wystawienia skierowania do szpitala? Co w sytuacji, gdybym zgubił skierowanie do szpitala? Bardzo proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Lek. Katarzyna Szymczak

Skierowanie jest ważne tak długo jak istnieie wskazanie do hospitalizacji, wyszczególnione na skierowaniu.
Pozdrawiam