Ważność skierowania do poradni specjalistycznej

Witam, chciałabym zadać pytanie o ważność skierowania do poradni specjalistycznej. Lekarz (internista) przepisał mi skierowanie do poradni otorynolaryngologicznej 6 czerwca, poszłam umówić się na wizytę , a wizyta dopiero na 21 lipca . Czy to skierowanie będzie jeszcze ważne ? Wydaje mi się, że kiedyś spotkałam się z opinią, że ważność skierowania to 30 dni, ale może coś mi się pomyliło i jeśli lekarz przepisał mi tylko takie skierowanie to w dalszym ciągu zostanie ono uwzględnione i nie będę musiała iść do lekarza jeszcze raz. A czy jeśli ważność skierowania to faktycznie na przykład tylko dwa tygodnie albo miesiąc to czy mogę pójść wcześniej do specjalisty tylko po to, żeby wcześniej zostawić skierowanie i nie musieć jeszcze raz iść do internisty? Nie wiem jak rozwiązać mój problem... Bardzo proszę o jakąś poradę co mam robić. Pozdrawiam.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Skierowanie jest ważne miesiąc od daty wystawienia. W tym czasie należy się zarejestrować w poradni i czekać na termin. Termin wizyty pozostaje bez związku z terminem ważności skierowania.