Jak duże prawdopodobieństwo, że mogło zajść do zapłodnienia?

Moje ostatnie miesiączki 11.05,11.04,1.03,21.02,28.01,26.12.- 26.04 stosunek przerywany 30 s. Po 10 dniaach robione BHCg- <0,1. W dzień miesiączki robiony test- neg. Następnego dnia okres. Dwa dni (3 dzień cyklu) również stosunek przerywany. Okres trwał do 5-6 dnia cyklu. Jak duże prawdopodobieństwo że mogło zajść do zapłodnienia?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by precyzyjnie określić ryzyko ciąży na skutek drugiego stosunku. Jest ono bardzo niskie, aczkolwiek istnieje. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonanie testu ciążowego w dniu kolejnej spodziewanej miesiączki. Na przyszłość sugeruję pamiętać o skutecznych metodach antykoncepcji. Stosunek przerywany zdecydowanie taką metodą nie jest.