Jak działa Kwetiapina?

Mam bardzo wysokie triglicerydy i cholesterol całkowity przez co grozi mi zawał. Choruję na schizofrenię. Zażywam kwetiapinę xr 300mg. Czy ten lek podwyższa triglicerydy i cholesterol całkowity? Jaki inny lek na schizofrenię nie podwyższający cholesterolu i triglicerydów lekarz mógłby zastosować?

Jako jedno z niezbyt częstych działań niepożądanych kwetiapiny opisuje się zwiększenie stężenia trójglicerydów w surowicy po posiłkach i zwiększenie stężenia cholesterolu całkowitego. Proponuję kontakt z lekarzem prowadzącym w celu ustalenia ewentualnej zmiany leczenia. Proszę nie odstawiać samodzielnie leków. Pozdrawiam.