Czy kwetiapinę i sertralinę można zażywać jednocześnie?

Zażywam zlecone przez psychiatrę kwetiapinę xr 400 mg i sertraline 100 mg. Znalazłem w internecie, że wchodzą ze sobą w interakcje. Czy to prawda, że wchodzą ze sobą w interakcje i czy stosowanie tych dwóch leków na raz jest bezpieczne? Sertagen Kwetaplex XR Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie KWETIAPINĘ oraz SERTRALINĘ.Stosowanie obu leków jednocześnie może nasilać działanie kwetiapiny. Wzrasta też ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, w tym groźnych zaburzeń rytmu serca. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia bólu w okolicy serca, nieregularnego rytmu serca, duszności, omdleń - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie udać się do psychiatry i kierować się jego zaleceniami.