Czy mogę bezpiecznie przyjmować te leki jednocześnie?

Dzień dobry czy leki sympramol, trittico cr i tisercin mogą być stosowane razem? przepisał mi je lekarz psychiatra, ale na pewnej stronie do sprawdzania interakcji leków pisze, że pomiędzy trittico a tisercinem występuje interakcja, że nawet zaburzenia rytmu serca mogą wystąpić. Czy mogę bezpiecznie przyjmować te leki jednocześnie?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

stosowanie wymienionych przez Panią leków rzeczywiście może spowodować szkody w organizmie, ponieważ ich substancje czynne wchodzą ze sobą w interakcje. Tisercin i Trittico przyjmowane jednocześnie mogą przyczynić się do wystąpienia niedociśnienia tętniczego (hipotonii), arytmii serca oraz nasilenia działania depresyjnego, natomiast Trittico CR w połączeniu z Sympramolem mogą dodatkowo spowodować nasilenie działania antycholinergicznego.

W związku z powyższym warto skonsultować to z lekarzem, który zalecił ich stosowanie, w celu upewnienia się, czy nie doszło do żadnej pomyłki i wykluczenia ewentualnych działań niepożądanych, które mogłyby wynikać z ich przyjmowania.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/trittico-cr

https://portal.abczdrowie.pl/sympramol-dzialanie-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.