Czy te leki źle wpływają na żołądek?

Czy stosowanie lęków takich jak Triticco CR oraz pregabalina wieczorem na pusty żołądek może mieć negatywny wpływ na moje zdrowie? Stosuje dietę IF od 15 godz jem ostatni posiłek

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zgodnie z informacją podaną przez producenta, dotyczącą sposobu podawania Trittico CR, lek ten należy przyjmować wieczorem przed snem. Oznacza to, że jak najbardziej można go przyjąć na czczo, najlepiej popijając szklanką wody.

Pregabalina również powinna być przyjmowana na czczo ze względu na szybką wchłanialność. Jej maksymalne stężenie we krwi osiągnie się wówczas już po godzinie.

Odpowiadając więc na Pana pytanie – wyżej wymienione leki przyjmowane na czczo nie powinny mieć negatywnego wpływu na Pańskie zdrowie. W razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości, proszę porozmawiać z lekarzem, który zalecił ich stosowanie.

Szczegółowe informacje dotyczące Trittico CR oraz Pregabaliny znaleźć można w artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/trittico-cr oraz https://portal.abczdrowie.pl/pregabalina.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.