Jak interpretować badanie poziomu cukru we krwi?

poziom cukru we krwi na czczo 115 , 2h po75 g glukozy 65 mg/dl - jak to należy interpretować ? Bogdan

Jeśli było to badanie przeprowadzone w laboratorium to wskazuje na stan przedcukrzycowy zwany nieprawidłową glikemią na czczo. Pośrednio wskazuje też na zaburzenia tzw. pierwszej fazy wydzielania insuliny. Wymagana zmiana diety, regularna aktywność fizyczna i prawdopodobnie już teraz leczenie farmakologiczne. Wskazana porada lekarska i dietetyczna.