Jak interpretować badanie TK nerek u osoby z cukrzycą?

Proszę o inf. dot. bad. wielofaz. TK 74 l. kobiety (cukrzyk) prawej nerki: wykazano izodensyjną w fazie natywnej zmianę o częściowo zatartych zarysach, o wymiarach ok. 26,6x20,5 mm (proj. poprzeczna) x 43,8mm (pr. czołowa) o gęst. 29/33 jH.ulegająca wzmocnieniu kontrastowemu do 90/112 jH., w fazie żylnej jest wyraźnie hypodensyjna do otoczenia, powoduje wyraźną red. światła kielichów górnych i miedniczki.Brak ewid. cech infiltracji prawej żyły nerkowej. Co to może oznaczać i jakie zalecenia?

Niestety, interpretacja specjalistycznych badań obrazowych oraz ich wyjaśnienie laikowi, którym niewątpliwie Pani jest, byłoby działaniem bezsensownym i nieracjonalnym, a na pewno przekracza formułe portalu edukacyjno-popularno-naukowego. Pozdrawiam rh