Jak interpretować monocyty i monocyty%?

Jaka jest różnica między mono# i mono% ? Mono# wynosi 0,71 (i tu normy żadnej nie ma), a mono% wynosi 13,1 (norma: 2-8) i obok tej normy napisane jest "H", co to oznacza?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

W oznaczeniach laboratoryjnych literka H oznacza skrót od wyrazu "HIGH" - czyli powyżej normy. Różnica w wartościach dotyczących MONO i MONO% jest znaczna. MONO to wskaźnik oznaczający liczbę monocytów w najczęściej 1 mm 3 krwi. MONO% oznacza zaś procentowy udział monocytów w ogólnej puli leukocytów.