Jak interpretować taki wynik wymazu z gardła?

Dzień dobry. Jak interpretować wynik wymazu z gardła "Z badanego materiału wyhodowano florę fizjologiczną gardła - wzrost ( ), w tym pojedyncze kolonie Candida albicans. Od miesiąca mam podrażnione gardło i nie wiem z czym to może być związane

Opis oznacza, że w posiewie wymazu wyizolowano bakterie, które naturalnie zasiedlają górne drogi oddechowe (fizjologiczna flora) oraz gatunek grzyba (C. albicans). Istotne jest jak wysokie miano grzybów zdołano wyhodować. Wymaga Pani konsultacji laryngologicznej. Problem może leżeć zupełnie gdzie indziej. Do podrażnień mogą prowadzić wahania temperatur, suche powietrze, klimatyzacja, ale też choroba refluksowa przełyku.