Jak interpretować takie wyniki badań u osoby starającej się o dziecko?

Witam, od dłuższego czasu staramy się z mężem o dziecko, niestety bez efektu. Dzisiaj (4dc) zrobiłam część badań; LH - 3,84 IU/l (2,4-12,6) FSH - 2,2 mIU/ml (3,5-12,5) Estradiol - 34,94 pg/ml (18-147) Prolaktyna - 19,98 ng/ml (4,79-23,30) Progesteron - 0,36 ng/ml (0,2-1,5) Testosteron - 0,53 ng/ml (0,06-0,82) Dodam, że choruję na hashimoto -aktualnie stan eutyreozy. Co to oznacza? Czy tu leży przyczyna naszych niepowodzeń? Bardzo proszę o odpowiedź co dalej powinnam zrobić i na co zwrócić uwagę.

Dzień dobry,

jeżeli tarczyca jest w stanie eutyreozy to nie powinna mieć wpływu na proces zapłodnienia. Informacja jaką Pani podała - "od dłuższego czasu" niewiele nam mówi. Jeżeli próby poczęcia trwają ponad rok - proszę się skontaktować z ginekologiem w celu przeprowadzenia wstępnej diagnostyki nieudanych starań.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga