Jak interpretować wynik badania gastroskopii u 24-latka?

Witam mam zrobioną gastroskopia prosiłbym o interpretację wyniku. Videoendoskop wprowadzono do części zstepujacej dwunastnicy,która jest prawidłowa. Opuszkadwunastnicy bez zmian. Okolica kąta i trzonu nie zmienione. Okolica podwpustowa i dno ogladane w inwersji prawidlowe. Obfite, klarowne jeziorko sluzowe. Ściany żołądka podatne na insuflacje powietrzem.Linia Z z jedną nadżerką 3mm,położona na górnej granicy faldow zolodkowych. Przełyk prawidłowy.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Wynik badania żołądka jest prawidłowy. Jedynie w okolicy linii Z (czyli połączenia przełyku z żołądkiem) widoczna jest pojedyncza, niewielka nadżerka, ale nie ma ona raczej niepokojącego charakteru. Oczywiście taki wynik powinien ocenić lekarz prowadzący. On też zadecyduje o odpowiednim leczeniu.