Jak interpretować wynik badania krwi u mojego dziecka?

Witam, od tygodnia u dziecka (4,5roku) pojawił się ból brzucha, po wykonaniu morfologi otrzymaliśmy takie wyniki: Krwinki biała 4,42(norma 5,50-15,50)RDW-SD 36,0( norma 37,0-54,0) %neutrocytów 27,8(norma35-55)%monocytów 9,5(norma 2,0-7,0)Liczba neutrocytów 1,23( norma 1,50-8,50) pozostałe parametry prawidłowe . W badaniu moczu bara słomkowa cięzar włąściwy 1,028 pozostałe parametry bez odchyleń. Proszę interpretację wyników

Lek. Paweł Szadkowski

Odchylenia od normy, takie jak przy RDW, czy ciężarze właściwym moczu - nie mają znaczenia. U dzieci w wieku 4,5 lat jest to normalne, że mają mało neutrocytów, a dużo limfocytów (odwrotnie, niż u dorosłych). Wiele infekcji, może przebiegać ze zwiększoną ilością monocytów, więc i to nie powinno stanowić powodu do niepokoju. Oczywiście pełna interpretacja wymaga też zbadania dziecka i poznania, jakie objawy u niego wystąpiły. Jeśli się Pani niepokoi, proszę się udać do lekarza pediatry.