Jak interpretować wynik badania oczu i czy możliwe jest leczenie stygmatyzmu?

W badaniu komputerowym u 4 latka widnieje zapis oko prawe 1,00 -0,25 145 oko lewe 0,75 -0,25 4 spojrzenie 2,4 oko prawe 20 asymetryczny oko lewe 0 symetryczny źrenica oko prawe 7,6 oko lewe 7,2. Czy stygmatyzm jest duży i możliwy do wyleczenia?

Witam. 1/4 Dptr astygmatyzmu może być błędem pomiaru. Do 1/2 Dptr to fizjologia- wyjątkowo tylko się koryguje tak małe wady.Proponuję kontrolę za 6 mcy.Pozdrawiam serdecznie