Jak interpretować wynik badania rezonansem magnetycznym kręgosłupa?
badanie mr odwodnienie zwyrodnieniowe wszystkich krążków międzykręgowych na poziomie c3-c4 centralna przepuklina krążka m/kręgowego zbacza w lewo i odkształca rdzeń kręgowy oraz uciska korzeń rdzeniowy po tej stronie rezerwa płynowa jest miernie spłycona na poziomie c4-c5 rozlana i lateralizująca prawo bocznie przepuklina krązka m/kręgowego powoduje w znacznym stopniu ograniczenie rezerwy płynowej i bardziej prawostronny ucisk rdzenia w prawym otworze m-l c6-c7 torbiel około korzeniowa 6mm oraz w prawym i lewym otworze m-k c7 -thl torbiel 8mm proszę o wnioski dziękuje

MĘŻCZYZNA, 54 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania zobrazował chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię.
Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurologiem/neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.