Jak interpretować wynik badania USG macicy u kobiety w wieku 47 lat?

Taki wynik usg.Trzon macicy w przodozgięciu o mieszanej echogeniczności,nieco nieregularnych obrysach zewnetrznych o wym.APp50mm z widocznym trójlinijnym echem endometrium o szer.6mm.Jajnik lewy o prawidłowej lokalizacji, wielkości i echostrukturze.W zakresie jajnika prawego ognisko o charakterze cystis haemorrhagica o śr.ok.33mm.Kobieta lat 47 po miesiaczce .

Wynik USG może świadczyć o występowaniu endometriozy głównie w zakresie zmiany w prawym jajniku (torbiel krwotoczna - bardzo często występujące torbiele w endometriozie). W takim wypadku zaleca się leczenie zachowawcze, hormonalne. Decyzję co do dalszego postępowania musi podjąć ginekolog prowadzący. Oczywiście leczenie musi być skorelowane także z dolegliwościami, objawami jakie występują.