Jak interpretować wynik RM kręgosłupa i co on oznacza?

Witam,wczoraj odebralam wynik rezonansu i nie wiem co o nim myśleć. Jestem już po mikrodiscectomi i stabilizacji miedzytrzonowej C5C6 i C6C7 .Wynik nowego badania brzmi .Węższa przestrzeń międzytrzonowa C4C5, z odwodnieniem krążka miedzykregowego na ty poziomie oraz jego szerokopodstawowym uwypukleniem na ok 2,7 mm.Dodatkowo widoczne są nasilone steofity krawędziowe na tym poziomie , które wraz z materiałem krążka miedzykregowego zwężają kanał kregowy do 6.5mm.Widoczne jest modelowanie rdzenia na tym poziomie oraz calkowita redukcja przestrzeni płynowej przedrdzeniowej.Prawy otwór miedzykregowy C4C5 zwężony przez osteofity z możliwym drażnieniem korzeni nerwowych.

Lek. Michał Lenard

Wynik badania sugeruje możliwość ucisku na korzenie nerwowe, co może powodować objawy - ból i mrowienie w nogach. Wynik powinien zostać oceniony przez lekarza zlecającego badanie z uwzględnieniem Pani stanu klinicznego. Pozdrawiam!