Wynik badania USG tętnic szyjnych oraz bóle i zawroty głowy

Jak rozumieć wynik usg tętnic szyjnych? Bóle i zawroty głowy, szumy uszne. Umiarkowany zanik korowo-podkomorowy mózgowia. W tętnicach kręgowych prawa 3mm, lewa 3,6mm, przepływ dogłowowy, przy próbach prowokacyjnych obniżenie przepływu. MRI szyjny-wypuklina krążka m-k na poziomie C3C4 i C4C5 i C6C7, C5C6 z , że zwężeniem otworów m-k i uciskiem na nerwy rdzeniowe, stenoza kanału kręgowego C5C6 C6C7 odpowiednie do 0,6 i 0,9cm.

Wynik na pewno trzeba skonsultować z neurochirurgiem. Przepukliny krążków międzykręgowych są na tyle duże, że uciskają na korzenie nerwowe co może wywoływać dolegliwości jakie Pan opisuje, a co za tym i wymagać leczenia operacyjnego. O tym jednak musi zadecydować po bezpośrednim badaniu neurochirurg.