Dyskopatia wielopoziomowa u 50-latka

Bóle i zawroty głowy. Wielopoziomowa dyskopatia C i L. Wynik tętnice szyjne wspólne po obu stronach z prawidłowym przepływem. Zachowane podziały na tętnice szyjne wewnętrzne i zewnętrzne. Przepływ w tych tętnicach bez istotnych zaburzeń. W tętnicach bez patologii. W tętnicach kręgowych prawa 3mm, lewa 3,6mm, przepływ dogłowowy, przy próbach prowokacyjnych obniżenie przepływu. Zmiany w kręgosłupe szyjnym, zespół kregowo-podstawny. Co oznacza wynik ?

Witam,
Nasz kręgosłup zbudowany jest z 33 kręgów, pomiędzy nimi znajdują się krążki międzykręgowe, nazywane także dyskami. Pełnią one funkcję amortyzatora obciążeń, zbudowane są z galaretowatego jądra, który otoczony jest włóknistym pierścieniem. Gdy warstwy kolagenowe zaczynają pękać, a w miejsce uszkodzenia przesuwa się jądro miażdżyste, doprowadzając do coraz większego rozciągnięcia tkanek. Krążek międzykręgowy wysuwa się z miejsca w który powinien tkwić i dochodzi ''dyskopatii''.
Zaburzenia krążenia kręgowo-podstawnego to grupa chorób, w których do tylnej części mózgu dopływa niewystarczająca ilość krwi, co możne się objawiać właśnie bólami i zawrotami głowy.
Pozdrawiam