Jak interpretować wynik RM kręgosłupa i co on oznacza dla 45-latki?

Witam.Proszę o odpowiedź co znaczy wynik mojego badania rezonansu,a brzmi tak: umiarkowane zwyrodnieniowe kręgosłupa szyjnego z wypuklinami dokanałowymi pierścieni włóknistych szczególnie w poziemie C5/C6 i C7/The.Wizytę i lekarza mam dopiero za dwa miesiące .Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Oznacza to zwyrodnienie kręgosłupa w odcinku szyjnym. Wpuklanie się krążków międzykręgowych do kanału rdzeniowego może powodować ucisk na nerwy rdzeniowe i być przyczyną dolegliwości bólowych. Taki wynik zawsze powinien ocenić lekarz, który skierował Panią na badanie.