Jak interpretować wynik RM kręgosłupa u 39-latka?

Proszę o wyjaśnienie wyników MR kręgosłupa lędzwiowego Skrzywienie osi kręgosłupa w lewo Obniżeniei dehydratacja krążkow międzykręgowych L3-S1 Bulging disc ze splaszczeniem worka oponowego i symetryczne splycenie otworów bocznych L2-L3 L3/L4 centralno lewoboczna pjm modeluje worek oponowy i zwęza lewy zachyłek boczny L4/L5 okręzna dwugarbna pjm zwęża oba zachyłki boczne,lewy zachrytycznie,zwęża również lewy otwór mk L5/S1 centralna wypuklina krążka międzykręgowego bez stenozy kanału kręgowego z obustronnym konfliktem korzeniowym większym po lewej stronie Widoczny rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna łączna ocena powyższego badania z bezpośrednim badaniem lekarskim . proszę koniecznie udać się do lekarza zlecajacego powyższe badanie