Co oznacza wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa lędźwiowego u 31-latka?

Czy mogę prosić o pomoc w zrozumieniu mojego rezonansu? Lordoza lędźwiowa zniesiona. Dehydratacja krążków mk i guzki Schmorla w odcinku Th12-L3. Dehydratacja krążka mk L5-S1. Na poziomie L2/L3 szerokopodstawna, tylna pjm modeluje worek oponowy i zwęża zachyłki boczne kanału kręgowego i nieznacznie zwęża otwory mk. Częściowe obniżenie wysokości przestrzeni mk. Na poziomie L5/S1 tylna-lewoboczna pjm uciska korzeń lewego nerwu rdzeniowego S1 w zachyłku bocznym kanału kręgowego i modeluje worek oponowy, niewielka osteofitoza nieznacznie zwęża otwory mk.

Do interpretacji klinicznej, do pełnej konsultacji i oceny neurologicznej .
Jeśli zdrowy tryb życia i ćwiczenia posturalne nie pomagają, to dalsze konsultacje..
NEUROLOG; NEUROCHIRURG.
Jaki stan ogólny ?? tryb życia i pracy ?? Ważna zdrowa dieta i regularna aktywność fizyczna, gimnastyka dla kręgosłupa! Unikać nadwagi, dźwigania, pochylania !
Pozdrawiam i zapraszam