Jak interpretować wynik USG tarczycy i czy konieczna jest operacja?

Witam proszę o opinię usg tarczycy Kobieta 64 lat: Tarczyca niepowiększona,położona prawidłowo.Tchawica nieprzemieszczona.miąższ normoechogeniczny,poza zmianami ogniskowymi jednorodny , unaczynienie prawidłowe. płat lewy:14x12x4o mm cieśń :2 mm płat prawy : 14x15x49 mm obustronnie przy dolnych biegunach zmiany hiperechogeniczne,bez patologii w CD/PD, po lewej 6x3x8mm,po prawej 6x3x6mm.W górnej części lewego płata zmiana hipochogeniczna bez uchwytnych naczyń 4x2,5x4,5 mm. Poza tym pojedyńcze drobne zmiany <2,5mm bez naczyń. Nie uwidoczniono patologicznych węzłów chłonnych wzdłuż naczyń i mięśni szyi. zrobione badania z krwi rok wcześniej to: Anti-Tg 0,00 IU/mL /norma 0,00-4,11/ Anti-TPO 0,35 IU/mL /norma 0,00-5,61/ TSH 1,887 uIL/mL /norma 0,350-4,940/ Czy konieczna jest konsultacja u endokrynologa? czy to coś poważniejszego i grozi operacją?

Zmiany są drobne, poniżej 1 cm i w badaniu USG nie budzą niepokoju, są typu łagodnego. Brak też u Pani zaburzeń hormonalnych związanych z tarczycą. Na pewno wyniki należy skonsultować ze swoim lekarzem rodzinnym i to on powinien bezpośrednio zadecydować czy wymaga Pani konsultacji z endokrynologiem (nie ma co do tego ewidentnych wskazań).