Jak interpretować wyniki biopsji tarczycy?

Witam. Proszę o interpretacje biopsji tarczycy. Pierwszy: w USG - zmiana o niejednorodnej echogoniczności 10x6 mm. Cytologicznie - koloid, elementy krwi, pojedyncze histiocyty oraz rozproszone normotypowe tyreocyty. Drugi: USG - zmiana o niejednorodnej echogeniczności 21x12. Cytologicznie - treśc surowiczo - krwista z domieszką koloidu oraz rozproszone normotypowe tyreocyty. Asia lat 42

Lek. Michał Lenard

Wyniki badania cytologicznego wskazują na zmianę łagodną, ale tendencja wzrostowa zmiany może skutkować koniecznością leczenia operacyjnego. Sugeruję wizytę u lekarza zlecającego badanie, który je zinterpretuje i zdecyduje o odpowiednim postępowaniu. Pozdrawiam!