Jak interpretować wyniki biopsji tarczycy?
Witam. Proszę o interpretacje biopsji tarczycy. Pierwszy: w USG - zmiana o niejednorodnej echogoniczności 10x6 mm. Cytologicznie - koloid, elementy krwi, pojedyncze histiocyty oraz rozproszone normotypowe tyreocyty. Drugi: USG - zmiana o niejednorodnej echogeniczności 21x12. Cytologicznie - treśc surowiczo - krwista z domieszką koloidu oraz rozproszone normotypowe tyreocyty. Asia lat 42

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Wyniki badania cytologicznego wskazują na zmianę łagodną, ale tendencja wzrostowa zmiany może skutkować koniecznością leczenia operacyjnego. Sugeruję wizytę u lekarza zlecającego badanie, który je zinterpretuje i zdecyduje o odpowiednim postępowaniu. Pozdrawiam!