Jak interpretować wyniki MR kręgosłupa?
Witam, proszę o interpretację wyników MR odcinka LS. BAdanie wykonano w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych w sek. Se T1, T2, STOR FSE, T2RFE E. oraz sk. STIR w płaszczyznach koronalnych. Wynik: Spłycenie lordozy. Sygnał stożka rdzenia w normie. Dehydracja tarczy mk l5/s1. Na poziomie pmk L5/s1 głęboka lewoboczna, dokanałowa wypuklina tarczy mk do 8 mm z uciskiem korzenia s1 sin-modelowanie zachyłka lewego. Wymiar ap kanału kręgowego 9,5 mm. W sek STIR sygnał tkanek okołotrzonowych w normie. Dziękuję, pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu
Witam serdeczne,
Wynik badania zobrazował chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię.
Wskazana konsultacja u lekarza prowadzącego celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.