Jak interpretować wyniki USG przezpochwowego?

Witam mam 40 lat,od sierpnia bóle brzucha i podbrzusza towarzyszą temu tez biegunki. W czasie badania USG przezbrzusznego stwierdzono torbiel w przymaciczu. Udałam się do swojego lekarza,który po kontroli USG przezpochwowe otrzymałam taki opis: jajnik lewy uwidoczniono, zmieniony torbielowatość,obrys gładki,echostruktura nieprawidłowa z torbielowata zmiana wielkości 4,58x3.21 uwidoczniono przyścienny obszar wielkości 1.99x1.17 z pojedynczymi przegrodami i widocznym rysunkiem naczyniowym w CD wielkość 4.5x3.33cm średnia 3.9 Zalecono test Roma i wynik jest taki He4 65.4 gdzie norma do 76.2 CA 125 16.17 norma do 35 Wartość prawdopodobieństwa ROMA przed menopauza 13.28. Co dalej? Pomału zaczynam wariować Proszę o odpowiedź. Emilia

Lek. Michał Lenard

Badania wskazują na torbiel jajnika, najprawdopodobniej jest ona zmianą łagodną. O postępowaniu musi zadecydować Pani ginekolog z uwzględnieniem Pani stanu klinicznego. Pozdrawiam!