Jak łagodzić bóle menstruacyjne?

Witam,mam pytanie co do menstruacji. Dostałam okres mając 11 lat. Kiedyś w ogóle nic mnie nie bolało i jakoś ten czas mijał bez komplikacji,ale teraz z wiekiem od około 16 roku życia moje okresy są nie do zniesienia,zwłaszcza teraz... Okropnie boli mnie brzuch,mam wyższą temperaturę (37,3), nie pomaga termofor,zioła takie jak melisa bądź rumianek,ani tabletki przeciwbólowe czy rozkurczające (apap,nospa, despa, spastyna)nie wychodzę przez pierwszy dzień lub 2 z domu,ponieważ nie daje rady iść,wymiotuje lub próbuje wymiotować,przez silne skurcze żołądka, mam biegunkę, a w pierwszą noc gdy dostanę okresu nigdy nie śpię,ponieważ nic mi nie pomaga,a ból jest ciągły i niezwykle silny. Zgłosiłam się do ginekologa, lecz powiedziała że to normalne, w trakcie badania uznała że jestem całkowicie zdrowa,miałam badania hormonalne (progesteron,estrogeny, testosteron i tarczycy )zalecane przez lekarza,ale wszystko wyszło w porządku ja zauważyłam jakby ciągle pogarszanie tego stanu i jestem bezsilna. Proszę o poradę,czy na prawdę to minie, i co mogę zrobić żeby sobie pomóc, ponieważ nic na razie mi nie pomaga, może to wszystko lekko łagodzi,aczkolwiek bez tych środków nie wytrzymałabym z bólu bo jest rozrywający

Lek. Michał Lenard

Sugeruję skonsultowanie problemu z innym ginekologiem, który Panią zbada i spróbuje zdiagnozować. Normalny ból miesiączkowy powinien dać się opanować lekami z grupy NLPZ, czyli np. Ibuprofenem. Jeżeli tak się nie dzieje, należy szukać przyczyny bólu i ją leczyć. Pozdrawiam!