Dieta na załagodzenie bóli menstruacyjnych

Witam. Chciałabym się dowiedzieć jaka powinna być moja dieta, aby choć trochę złagodzić ból menstruacyjny? Jest to dla mnie niezwykle ważne ponieważ... no cóż jestem zdrowa (jeżeli chodzi o układ rozrodczy - nie mam endometriozy ani niczego innego co by powodowało tak silny ból), po wykonaniu i analizie badań jako że nic nie stwierdzono wnioskuję iż ma to podłoże genetyczne. Proszę o poradę w sprawie nawyków żywieniowych, jakie produkty, może zioła powinnam spróbować stosować. Dziekuję

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

w czasie menstruacji proszę jeść regularnie 5 posiłków dziennie, omijać produkty wywołujące wzdęcia ( kapusta, fasola, groch), dieta powinna być łatwostrawna ale z odpowiednia iloscia błonnika aby nie wywołać zaparć. Z ziół można zastosować rumianek, lucernę, melisę, prawoślaz, umiarkowanie siemie lniane.

Pozdrawiam