Jak leczy się diastemę?

Dzien dobry, jak wygląda leczenie duzej diastemy okolo 4-5mm czy w takim przypadku jestem skazana na aparat którego nienawidzę, czy jest może możliwość zastąpienia licowkami albo kompozytem?
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. dent. Karolina Wapniarska-Wawrzaszek
Lek. dent. Karolina Wapniarska-Wawrzaszek Stomatolog, Konin
52 poziom zaufania

Możliwości korekty diastemy uzależnione są przede wszystkim od jej wielkości i wielkości zębów. Wykonanie licówek czy korekty materiałem kompozytowym jest możliwe, jednak trzeba uwzględnić obecne proporcje wysokości do szerokości zębów i czy po takiej odbudowie będzie to wyglądać estetycznie. Przy dużej diastemie zazwyczaj jedną z najlepszych opcji jest leczenie ortodontyczne (aparat stały/ nakładki ortodontyczne).

Na pewno na temat możliwych opcji leczenia u Pani najwięcej będzie mógł powiedzieć lekarz po przeprowadzeniu bezpośredniego badania.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty