Jak leczy się konflikt podbarkowy?

Jakie jest leczenie zachowawcze konfliktu podbarkowego? /a/Przyczynowe ? (PRP?, NSAID?, fale indukcyjne?) /b/ Objawowe? (akupunktura? masaże? /c/ Inne? Jakie jest znaczenie fizjoterapii? Z jak długą niezdolnością do pracy (temblak?) trzeba liczyć się w przypadku podania PRP do stawu barkowego? Czy są to iniekcje i.m. czy s.c. czy dostawowe? Jak istotne jest znaczenie metody pozyskania osocza bogatopłytkowego (PRP) dla efektu końcowego (Regeneris, Kimed in vitro, Angel, Magellan). Pacjent, 56 lat, praca niefizyczna.

O sposobie leczenia decyduje konsultujący ortopeda, bezpośrednio podczas badania pacjenta. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.