Jak leczy się stłuszczenie wątroby?

Dzień dobry. Chciałbym zapytać co to oznacza, że wątroba jest powiększona, jednorodna, hyperechogeniczna, o mocno zatartej echostrukturze miąższu jak dla stłuszczenia? Jak można leczyć stłuszczenie wątroby?

Lek. Wojciech Zygmunt

Ograniczyć do minimum lub całkowicie stosowanie alkoholu. Wyrównać masę ciała do prawidłowej, prawidłowo leczyć dyslipidemię (cholesterol i triglicerydy mają być w normie). Wykluczyć zapalenia wątroby (WZWC i WZWB). Pozdrawiam i życzę zdrowia.