Wątroba nieco powiększona, z rozlanym stłuszczeniem miąższu

Witam Czasami miewam bóle wątrobowe zwłaszcza po smażonej cebulce, ból trzyma ok. dwa lub trzy dni, częsciowo pomaga ostropest plamisty, albo nic nie jeść, moje wyniki :Cholesterol całk. 251 mg, glukoza 126 mg, ASPAT 66u/l, ALAT43 u/l, GGTP 25u/l, ALP/AP 71u/l,USG -wątroba nieco powiększona, z rozlanym stłuszczeniem miąższu, echostruktura jednorodna hiperechogenna.w prawym placie obecna cienkościenna przestrzeń bez echa średnicy 20 mm, o charakterze torbieli,reszta opisu wszystko ok. co czynić

W przypadku stłuszczenia wątroby zaleca się z reguły unormowanie wagi ciała i abstynencję alkoholową. Po odpowiedniej diecie, utrzymaniu zdrowego trybu życia nieprawidłowości w funkcjonowaniu wątroby wycofują się.