Ból pod żebrami i stłuszczenie wątroby

Od 2 tygodniu czuje uciążliwe kłucie w prawym boku. Ból odczuwam pod żebrem, rozchodzi się po całym prawym boku. Mocniejsza kolka występuje też z prawej strony na wysokości pępka. Wzdęcia oraz silne zaparcia BRAK wymiotów, zgagi oraz nudności. USG nie wykryło nic poza lekkim stłuszczeniem wątroby. Badania krwi w normie poza Bilirubiną 1,47 mg/dl (tydzień wcześniej było 1,36) oraz GGTP 88U/l. WZW b i c ujemne.Dieta i leki prawie w ogóle nie pomagają(duspatalin retard,Emanera). Cóż to może być?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Podwyższona wartość GGTP i bilirubiny wskazuje na patologię w obrębie wątroby lub dróg żółciowych. Mogą świadczyć o cholestazie, uszkodzeniu miąższu wątroby, alkoholowej chorobie wątroby, zakażeniach wirusowych, wirusowych zapaleniach wątroby, nowotworze. Większość badań miał Pan już wykonanych i wyniki są prawidłowe dlatego trudno poprzez portal podać przybliżoną diagnozę, należy dalej poszukiwać etiologii Pana dolegliwości.
Pozdrawiam