Powiększenie i stłuszczenie wątroby

Po wyleczeniu objawów powiększenia i stłuszczenia wątroby nadal pozostają wysokie wskaźniki: rośnie wskaźnik AFP w lutym 26,7, w maju 28,6, we wrześniu 34,0, GGTP powoli spada z 292 do 83. Przyjmuję leki: legalon i proursan.

To niewielki wzrost poziomu AFP mogący właśnie świadczyć o przebytym uszkodzeniu wątroby, stłuszczeniu i raczej nie świadczy o niczym niepokojącym. Może przybrać nawet takie stałe wartości, a także może być związany z zażywanymi lekami. Najlepiej, aby leczeniem zajął się hepatolog (gastroenterolog).