Jaki wynik może świadczyć o stłuszczeniu wątroby lub innych chorobach?

Witam, pytanie do hepatologa. Mam lekko podwyższony Alat, wynik 58 U/l ( zakres referencyjny 0 - 55 ). Dodam, że trochę mi się przytyło przez brak ruchu(nadwaga), ponadto było trochę fastfoodów i alkoholu... Czy taki wynik może świadczyć o stłuszczeniu wątroby lub innych chorobach? Oraz proszę mi polecić witaminy lub leki, jakie powinienem się zaopatrzyć. Dziękuję, czekam na odpowiedź.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

stłuszczenie wątroby najczęściej potwierdza badanie USG może być równiez biopsja ale to zbyt inwazyjne badanie.
Proszę zastosować dietę odpowiednia do niealkoholowego stłuszczenia wątroby, włączyć aktywność fizyczną, suplementy dobierze Panu dietetyk.

Pozdrawiam