Jak leczyć astygmatyzm?

Dzień dobry. Ostatnio stwierdzono u mnie astygmatyzm. Cylindry niewielkie -0.5 na każdym. Dodam, że badałem wzrok w ostatnim czasie dwa razy i otrzymałem podobne wyniki. Pani doktor powiedziała, że będę musiał się ok. miesiąca przyzwyczaić do nich. Noszę nowe okulary już czwarty dzień i kąt się normuje, już nie widze podlogi pod broda, natomiast mam jeden problem. Jak czytam książkę, albo jestem odwrócony plecami do promieni słonecznych to wszystko gra, ale jesli jest duże oswietlenie w pomieszczeniu to widzę świat jak za czysta szyba, ale wciąż szybą. Taka mała mgiełka. Czy to normalne? Dziękuję.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Od kilku dni sama noszę okulary (również mam niewielki astygmatyzm) i mam dokładnie takie same odczucia. ;)