jak leczyć ból zęba i opuchliznę dziąsła?

Na podniebieniu twardym zaczela powstawac jakby opuchlizna . Po konsultacji ze stomatologiem okazalo sie ze zab jest martwy i zbiera sie w okolicy orzenia ropa . Udroznil odplyw wywiercil dziure w zebie aby ropa miala odplyw i dostalem antybiotyk . Po paru dniach mialem zglosic sie na leczenia kanalowe .Poszlem gdzie indziej bo bylo blizej . Stomatolog numer 2 stwierdzil ze dziure trzeba zamknac i tak zrobil . Z bolu nie przespalem nocy . Wrocilem do 1 lekarza udroznilzeba ale dalej boli.corobic

Witam,
Najlepiej udać się do lekarza specjalizującego się w leczeniu kanałowym. On będzie dokładnie wiedział co robić w przypadki skomplikowanego leczenia kanałowego. Jeżeli zniszczenie zęba i tkanek wokół niego jest zbyt duże trzeba rozważyć alternatywną opcję leczenia. Jeżeli jednak można ratować ząb własny , to jest to najrozsądniejsza opcja.
Pozdrawiam,
lek.stom. Łukasz Wojszwiłło