Jak leczyć bostonkę u dziecka?

Syn ma wirusa bostońskiego. Dwa dni stan podgoraczkowy, trzeciego dnia pojawiły się krostki które bardzo go swędzą i bolą, nie dają spać w nocy. Stosujemy Fenistil który nie wiele pomaga. Jak długo jeszcze będzie dokuczał mu świąd skóry? Jak długo pojawiają się nowe krostki?

Na swędzące zmiany są dostępne preparaty w aptece, proszę pytać farmaceutę. Leczenie jest tylko objawowe. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.