Jak leczyć ciągłą wysypkę?

Dzień dobry. Proszę o poradę, od 6 lat mam problem zdrowotny . Polega on na swędzącej wysypce , białawym nalocie w jamie ustnej, anemia , wyniki badań żelazo poniżej normy obecnie 17, Wit B12, Wit D3 . Byłam badana pod kątem alergii w klinice ,gdzie nie potwierdziło się nic w testach. Mnóstwo innych badań . Jedynie wyszły liczne eozenofilie w okrężnicy przy kolonoskopii, oraz za każdym razem gdy robię badanie krwi z rozmazem wychodzą podwyższone eozenofilie. Dodam mąż od 1,5 roku ma dokładnie te same objawy ,swędząca wysypka ,naloty w buzi itd. Robilam badania w kierunku pasożytów lecz badania wyszły negatywne. Czy to mogą być jednak pasożyty ? Bo jest to coś zemna od paru lat ,i czym zarazam .Proszę o odpowiedz

Proszę przeprowadzić diagnostykę w kierunku celiakii. Sugeruję również przeprowadzenie diety eliminacyjnej- proszę ograniczyć się do spożywania zielonych warzyw i stopniowo dodawać do jadłospisu kolejne grupy produktów. Jeżeli zaobserwuje Pani, że dany rodzaj pokarmu (np. produkty mleczne czy zbożowe) wywołują objawy, być może dojdzie Pani do sedna problemu (nietolerancje pokarmowe bardzo często są przyczyną przewlekłego stanu zapalnego, a testy nierzadko dają wynik negatywny). Proszę także wykluczyć grzybicę.