Jak leczyć halluks u 54-latki?

Dzień dobry,od ponad 2 lat mam problem z : Rozpoznanie: Hallux Rigidus Bilateralis -Pedes Transversoplani Statici Utriusque.. Odczuwam bardzo przeszywający ból w palcach stopy lewej najbardziej u palca grubego w obrębie palca kość po prostu wygląda jakby rosła w oczach.Czasami nie mogę wsunąć nogi do obuwia,miałam ostrzyknięcie "PRP" i kwasem hialuronowym,przepisano mi też leki "Arthryl"i "Trosicam 0,015 tabl.pod język-w razie bólu" Ból odczuwam codziennie,jest nie do zniesienia, Miałam rehabilitacje : laser,jontoforeza z Traumonu.Wkładki na płaskostopie poprzeczne,brak poprawy i ciągle ten sam ból. Po badaniu RTG,Ortopeda-Traumatolog stwierdził że mam całkowity zanik chrząstki stawowej-i że kość trze o kość(tak zostało mi to wytłumaczone)i że czeka mnie operacja.Czy to jedyne rozwiązanie?W jak będzie wyglądała ta operacja,co mnie czeka? Pozdrawiam

Przy takich objawach rzeczywiście są wskazania do leczenia operacyjnego. Jest kilka możliwości leczenia - najprostsza, to usunięcie wyrośli z lub bez osteotomią kości, co poprawi zakres ruchów. W niektórych przypadkach można zastąpić chrząstkę płatem torebki stawowej lub implantem sztucznym. Przy zaawansowanych zmianach staw się usztywnia.