Jak leczyć infekcję intymną u 25-latki?

Witam, ostatnio na badaniach cytologicznych wyszlo mi że mogę mieć jakas infekcje(nie odczuwalna jej, żadnego pieczenia itp.).. Dostałam radę żeby profilaktycznie co jakiś czas zastosować np. Iladian.. W zastępstwie w aptece dostałam zenelle, po 1 aplikacji dopiero zaczęło się pieczenie, infekcja? . O czym może to świadczyć? Czy jest to normalne? Czy spróbować zrobić 2gie podejście?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Pieczenie po aplikacji takiego preparatu może świadczyć o podrażnieniu lub nietolerancji. Jednak aby wykluczyć infekcję (wbrew temu co może Pani usłyszeć w reklamach) konieczna jest wizyta u lekarza.