Jak leczyć kaszel przy oddychaniu?

Witam! Od ponad dwóch tygodni męczy mnie kaszel przy oddychaniu czuję jak świszczy w oskrzelach , pod czas kaszlu odrywa mi się flegma koloru przezroczystego z domieszką lekko zielono-zoltego. Kurację antybiotykową przechodzę już drugi tydzień i ciągle jest tak samo. Mam również katar który ostro nasila się w nocy , rano wstaje i mam tak zapchany nos że nie mogę go wydmuchać. Dodam że jestem astmatykiem. Czy grozi mi zapalenie płuc ? Będzie potrzebna wizyta w szpitalu ?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć