Jak leczyć krwiaka pod paznokciem po przytrzaśnięciu palca drzwiami od samochodu?

Krwiak pod paznokciem po przytrzaśnieciu palca drzwiami od samochodu poza tym krwiakiem pojawil mi sie pod paznokciem bialy pasek w kształcie łuku na dodatek pakec spuchnięty do zdarzenia doszlo 3 dni temu siniak i bialy pasek pojawil sie zaraz po zdarzeniu a opuchlizna po około 6-7 godzinach przy czym ból byl nie do zniesienia teraz juz nie boli ale nadal jest bardzo spuchnięty caly opuszek palca i wokól paznokcia palec raczej nie jest złamany bo mogę nim w miare możliwości poruszać bez bólu . czy konieczna jest wizyta u chirurga ?

Jeżeli nie pojawiło się krwawienie, sączenie płynu, a chodzenie nie sprawia większych problemów - można uraz pozostawić do samoistnej rekonwalescencji.