Jak leczyć liszaj płaski u 24-latka?

Dzień dobry Dzisiaj zdiagnozowano u mnie Liszaj płaski (mam 20 lat) i Pani doktor stwierdziła że z takimi objawami powinna mnie skierować do szpitala, lecz z powodu pandemii nie może tego zrobić. Będę leczyć się w domu. Zakupiłem leki i maść na zmiany. W moim przypadku zmiany mam również na członku. Maść, którą posiadam nie mogę smarować tych miejsc intymnych, dermatolog powiedział że jest maść którą mógłbym używać lecz przestraszyłem się ceny ( 130 zł za małą tubkę ) i zrezygnowałem. Teraz tak siedzę i myślę że swędzenie jest bardzo dokuczliwe i chyba ją zakupię. tutaj moje pytanie czy ktoś z ekspertów wie może co to jest za maść, czy jest ona na receptę? Chciałbym wiedzieć co mam powiedzieć kiedy zadzwonię do dermatologa, Pani doktor mówiła pewnie nazwę, ale do tych nazw nie mam głowy i nie pamiętam co to było.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl